Bettman Kukulski

Poruszyć męskie domino, czyli jak wzmacniać pozycję kobiet w firmach (podcast)

Wyrównywanie szans zawodowych kobiet to złożony problem, na który można odpowiedzieć szeregiem działań. Jakich działań?

Odpowiedź znajdziecie w podcaście.

Poruszyć męskie domino, czyli jak wzmacniać pozycję kobiet w firmach

Wyrównanie szans zawodowych kobiet i mężczyzn jest kluczowym elementem w dążeniu do pełnej równości płci. Jak możemy uważać, że jesteśmy równi, kiedy tak rzadko widzimy kobiety na stanowiskach zarządczych lub to one najczęściej rezygnują z pracy na rzecz założenia rodziny? Potrzebne są środowiska pracy, które pozwalają kobietom być sobą, bez konieczności wpasowania się w męskie modele zachowania i pracowania w sposób ustalony 50 lat temu przez zarząd pełen mężczyzn. Wyrównywanie szans zawodowych kobiet to złożony problem, na który można odpowiedzieć szeregiem działań. Jakich działań? Odpowiedź znajdziecie w podcaście.   

 

Listen on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts

Żegnaj spokoju, czyli firma w niepewnych czasach.

Niepewność w gospodarce i społeczeństwie to czas wyzwań, wysiłku, ale także szansa na zaprojektowanie biznesu na nowo. W ten sposób trzęsieniem ziemi na rynkach surowców, inflacją, migracjami pracowników, nastrojami starszych 
i oczekiwaniami młodszych konsumentów można zarządzić na korzyść firmy. 
Oto jak prowadzić biznes w czasach niepewności i co więcej, ze świadomością tego, że zmienność powinna nam wejść do krwi. 

 
Listen on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts


Gdy zespół w firmie staje się rodziną

Ludzie nie chcą szefa, który rozliczy ich z wykonania zadania – potrzebują przewodnika i mentora, który pomoże im się rozwijać i zrozumie ich, kiedy będą przechodzili przez trudny okres. Odkrywamy model spójnego przywództwa, budującego takie zespoły i taką kulturę, w których firma może realizować swoje cele i jednocześnie pomaga ludziom odnaleźć poczucie sensu. Jak pokazuje raport Gallup’a, firmy z wysoce zaangażowaną kadrą pracowniczą osiągają o 21% wyższą rentowność. Przyglądamy się najlepszym praktykom w obszarze dbania o dobrostan pracowników i dowiemy się czemu jest to zadanie przede wszystkim kadry zarządzającej, a nie obszar HR.

 

Listen on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts


Siła przywództwa bliskiego ludziom | Biznes jutra

Wiszące w biurze plakaty z firmowymi wartościami - każdy je widział, ale czy ktokolwiek w nie wierzy? 

W pierwszym odcinku podcastu rozmawiamy z Krzysztofem Kuniewiczem i Tomaszem Kukulskim, pierwszym i obecnym prezesem Bibby Financial Services. Dyskutujemy o kulturze organizacyjnej, która - jak pokazuje wiele badań - jest kluczowa dla sukcesu firmy. 46% osób przyznaje, że jest ona jednym z najważniejszych czynników podczas wyboru miejsca pracy.  

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie kształtować kulturę organizacyjną, jak ją skalować i czy biznes może być rodziną zapraszmy do posłuchania naszych rozważań na ten temat. 

 

Listen on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts


Zrobię to po swojemu, czyli biznes rodzinny i sukcesja

Firmę do sukcesji należy przygotować. Nie dzieje się od to razu i jest tak samo procesem biznesowym, jak i emocjonalnym. Nieporozumienia i napięcia zadziałają odwrotnie – biznes nie obroni się, a rodzina może wejść w długoletni kryzys. Oto jak podejść do sukcesji, aby firma rozwijała się i odnaleźć równowagę pokoleniową rozmawiamy z Jackiem Santorskim i Dariuszem Dumą.   

 

Listen on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts

 

Bliskie spotkania z pożyteczną technologią

Metawersum – przyszłość biznesu czy chwilowy trend? Wraz z Jowitą Michalską, prezes Digital University i ambasadorką Singularity University w Polsce, odkrywamy nowe technologie, które kształtują biznes jutra. Rozmawiamy o narzędziach, które może wykorzystać każda firma.

Listen on Spotify Listen on Google Podcasts Listen on Apple Podcasts