Szybciej dostępne bezpieczeństwo finansowe

Nawet w ciągu jednego dnia spółka faktoringowa Bibby Financial Services jest gotowa podjąć decyzję w sprawie wysokości limitów finansowania w ramach faktoringu bez regresu, czyli z opcją przejęcia ryzyka braku płatności ze strony odbiorcy. To dotychczas niespotykany na rynku standard, gdzie normą są 2-3 tygodnie.

Tak krótkie terminy stały się możliwe do realizacji dzięki współpracy Bibby Financial Services z amerykańskim ubezpieczycielem HCC International Insurance Company PLC.

- Współpracując z poprzednimi ubezpieczycielami przyzwyczailiśmy się, że na odpowiedź w sprawie limitu finansowania w ramach faktoringu bez regresu trzeba było czekać około dwóch tygodni – mówi Ewa Gawrońska – Micuń, dyrektor ds. jakości i rozwoju produktów w Bibby Financial Services. – Z HCC odpowiedź przychodzi w ciągu jednego, ewentualnie dwóch dni. Ponadto HCC to ubezpieczyciel bardzo elastyczny, dopasowujący się do specyfiki przedsiębiorstw, z którymi współpracujemy. Obecnie 95 proc. złożonych do nas wniosków o przyznanie finansowania i gwarancji zapłaty przez odbiorcę w ramach faktoringu bez regresu uzyskuje pozytywne odpowiedzi.

Dlatego każdy przedsiębiorca, który rozpoczyna współpracę z nowymi, niesprawdzonymi jeszcze kontrahentami, zwłaszcza w handlu zagranicznym, a także każdy, kto miał w przeszłości jakieś złe doświadczenia i wie ile może kosztować windykacja, powinien rozważyć faktoring bez regresu. Jest on wprawdzie droższy, ale faktor przejmuje na siebie wszystkie działania i koszty związane z ewentualną windykacją i odzyskiwaniem należności.
 - Porównując faktoring bez regresu z bezpośrednim ubezpieczeniem transakcji warto zwrócić uwagę na koszty administrowania polisą. Współpracując z faktorem przedsiębiorca nie musi martwić się o terminy, czy klauzule wyłączające w polisie. Przekazuje fakturę do firmy faktoringowej, otrzymuje finansowanie i może o tej fakturze zapomnieć – dodaje Ewa Gawrońska – Micuń.

Bibby Financial Services współpracuje z HCC International Insurance Company PLC od kilku lat na rynku brytyjskim. Teraz ta kooperacja jest rozszerzana również na inne kraje. Wybór jest uzasadniony: HCC ma m.in. najwyższe ratingi (S&P: AA, Fitch: AA, Moody’s: A1) i wyróżnia się szybkością działania, zarówno na etapie przyznawania limitu, jak i przy ewentualnej wypłacie odszkodowań. 

Data publikacji 27 października 2014


kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub