Biuro Bibby w Warszawie i Poznaniu

Faktoring należy do jednych z najprężniej rozwijających się usług finansowych. Wynikające z niego korzyści skutecznie zachęcają przedsiębiorców do korzystania z tej elastycznej formy finansowania bieżącej działalności.

Faktoring nowoczesnym rozwiązaniem dla firm

Usługa faktoringu jest odpowiedzią na współczesne potrzeby przedsiębiorców, którzy poszukują skutecznego zabezpieczenia przed ewentualną niewypłacalnością kontrahentów. Zawarcie umowy faktoringowej pozwala m.in. na zachowanie płynności finansowej i regulowanie bieżących zobowiązań, co z kolei ogranicza ryzyko związane z prowadzeniem firmy.

Jeśli chodzi o faktoring Warszawa i Poznań to miasta, w których znajdą Państwo oddziały firmy Bibby Financial Services. Oferujemy pełen zakres usług obejmujący:

 • faktoring z regresem oraz bez regresu,
 • faktoring dla transportu,
 • faktoring eksportowy,
 • faktoring dla mikrofirm,
 • faktoring odwrócony.

Umowa faktoringowa i jej podmioty

W umowie o świadczenie usług faktoringowych pojawiają się dwa najważniejsze podmioty. Jest to faktor oraz faktorant. Rolę faktora pełni firma, która przejmuje wierzytelność i dokonuje płatności na konto faktoranta. Faktorantem nazywane jest przedsiębiorstwo korzystające z usług firmy faktoringowej.

Aby faktorant mógł otrzymać należne mu środki za sprzedane usługi i towary, wystarczy, że dostarczy kopię faktury faktorowi. Do 24 godzin od jej zaksięgowania Bibby Financial Services przekazuje na konto faktoranta do 90% wartości faktury, natomiast pozostałą kwotę przelewa po uregulowaniu płatności przez dłużnika.

Zalety faktoringu
Usługi faktoringowe pozwalają przedsiębiorcom na uzyskanie dostępu do należnych środków niedługo po dokonaniu transakcji z kontrahentem. Jakie jeszcze korzyści oferuje faktoring dla firm?

 • Ograniczenie ryzyka zamrożenia gotówki i zatorów finansowych
 • Zwiększenie bezpieczeństwa prowadzenia działalności dzięki zachowaniu płynności finansowej
 • Zwiększenie konkurencyjności firmy
 • Możliwość rozwoju i utrzymania dobrych relacji z klientami
 • Wsparcie w zarządzaniu i monitorowaniu należności
 • Możliwość finansowania także przy braku zdolności kredytowej w banku.

Elastyczne finansowanie dla różnych przedsiębiorców

Komu szczególnie polecany jest faktoring? Można z niego skorzystać niezależnie od etapu rozwoju firmy, bez względu na to, czy prowadzą Państwo duże, czy małe przedsiębiorstwo. Faktoringiem obejmujemy także firmy eksportowe, oferując m.in. możliwość sprawdzenia wiarygodności zagranicznego kontrahenta i zwiększenie bezpieczeństwa eksportu. Z finansowania mogą skorzystać również osoby prowadzące firmy transportowe oraz borykające się z kłopotami w utrzymaniu płynności finansowej, a także przedsiębiorcy potrzebujący dodatkowego czasu na uregulowanie faktur za zakupione towary.

Jeśli interesuje Państwa faktoring dla firm Warszawa jest miastem, gdzie Bibby Financial Services oferuje pełen zakres usług, dzięki którym zyskają Państwo szybki dostęp do należnych środków finansowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zachęcamy do kontaktu – zdefiniujemy Państwa potrzeby i wybierzemy najlepsze rozwiązanie.

Data publikacji 13 lipca 2017


kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub