Zatory płatnicze, opóźnienia w płatnościach, wydłużające się terminy płatności - jak faktoring przeciwdziała takim trendom?

Własny biznes otwiera wiele możliwości, staje się narzędziem realizowania różnych koncepcji, zawierania transakcji, pozyskiwania atrakcyjnych partnerów handlowych. Dla każdego, kto ma, choć odrobinę inwencji i zmysłu biznesowego, własna firma może stać się szansą na poprawienie statusu materialnego, a więc i większego zadowolenia z życia. Każdy podmiot do odpowiedniego działania potrzebuje znanego paliwa, czyli pieniędzy, a gdy są - wszystko jest w należytym porządku.

Można snuć plany, wizję, wdrażać kolejne pomysły, zyskiwać więcej i więcej. Jak ich jednak brakuje, pojawiają się kłopoty, które mogą nawet doprowadzić do takiej sytuacji, że nasza firma znajdzie się na skraju bankructwa. A co najgorsze taka sytuacja może wynikać nie z naszych błędów, na przykład przez złe lokowanie środków pieniężnych, lecz z opieszałości naszych partnerów biznesowych. Co w takiej sytuacji zrobić? Jak poradzić sobie z opóźnieniami w płatnościach, które powoli, acz sukcesywnie podkopują potencjał naszej firmy? Doskonałym rozwiązaniem jest faktoring.

Problemy, które mogą dopaść Twoją firmę

Nierzetelny kontrahent to zmora wielu firm. Jak pokazują badania, z takim zachowaniem zetknęło się bardzo dużo przedsiębiorstw. Potwierdzają to badania Atradiusa - jednego z największych międzynarodowych ubezpieczycieli kredytu kupieckiego. Wynika z nich, że 4 na 5 badanych musiało w ubiegłym roku radzić sobie z opóźnieniem płatności ze strony kontrahenta.

Opóźnienia w płatnościach najczęściej wynikają z powodu problemów z płynnością finansową. Inne powody to celowe wykorzystywanie zaległych faktur przez klientów, by osiągnąć własną korzyść finansową. Jeszcze inaczej to wygląda, gdy chodzi o transakcje zagraniczne, tutaj problemy pojawiają się przez skomplikowane procedury płatnicze.

Takie opóźnienia w płatnościach, w konsekwencji ich brak, powodują niebezpieczne zatory płatnicze, zachwianie płynności finansowej, ogólnie gorszą kondycję firmy. Przez takie komplikacje wszystko wygląda gorzej, ponieważ tracimy reputację, mamy gorsze relacje z dostawcami i instytucjami finansowymi. Zdarza się też tak, że firma po takiej sytuacji już się nie podnosi i musi ogłosić upadłość.

Jednym z niezawodnych rozwiązań na taką ewentualność, jest ubezpieczenie należności. To na pewno dobre zabezpieczenie dla dostawców, którzy nie mają wpływu na opóźnienie płatności odbiorcy towaru.

drugiej strony, gdy pojawia się problem z płynnością finansową, przedsiębiorca musi szukać środków pozwalających na normalne funkcjonowanie firmy. Często zaciągany jest kredyt obrotowy czy pożyczka, nie są to jednak rozwiązania tak efektywne, jak faktoring.

Czym dokładnie jest faktoring?

To aktualnie jedna z popularniejszych i pożądanych usług finansowych. To nabycie przez faktora wierzytelności, ich finansowania oraz zarządzaniu nimi. To zapewnienie przedsiębiorstwu stałego finansowania, tak niezbędnego do normalnego funkcjonowania.

Faktoring to doskonałe rozwiązanie dla firm, które wystawiają fakturę z odroczonym terminem płatności. Może się zdarzyć, że nie możemy doczekać się należności za wykonaną usługę lub dostarczony towar - przykładowo, ustalamy z odbiorcą, że płatność za wykonaną usługę nastąpi w ciągu 20 dni. W tym czasie formalnie realizowany jest przychód, więc powstaje zobowiązanie podatkowe. Powstaje, ale my tak naprawdę jeszcze nie otrzymaliśmy gotówki! Jeśli dodamy do tego inne pojawiające się wydatki, jak wypłata wynagrodzeń, to zauważymy, w jak kryzysowej sytuacji się znaleźliśmy. Na szczęście zawarcie umowy z faktorem, jak Bibby Financial Service, to pewność, że należne nam środki wpłyną na nasze konto.

Bibby Financial Services oferuje środki finansowe pod nieuregulowane faktury, dzięki czemu nie muszą się Państwo obawiać zatorów płatniczych, które negatywnie wpłyną na Państwa działalność. Otrzymują Państwo natychmiastowe wsparcie, co jest niezbędne w spłacie najważniejszych zobowiązań. To doskonałe rozwiązanie dla firm, które sprzedają towary lub usługi z odroczonym terminem płatności, bo zyskujemy pewność, że należności zawsze będą uregulowane. Doceni to wiele firm, takich, które:

  • mają grono stałych odbiorców,
  • dynamicznie się rozwijają,
  • pragną zdywersyfikować swoje źródła finansowania,
  • planują wejść na rynki zagraniczne, na których trzeba mieć pewność płynności finansowej

W Bibby Financial Services oferujemy różne rodzaje faktoringu, które dostosowane są do różnorodnych form działalności. Do wyboru są takie formy jak faktoring z regresem, bez regresu, faktoring eksportowy, dla transportu, dla małych firm oraz faktoring odwrotny. Każdy ma zastosowanie w konkretnych sytuacjach, a najważniejszym czynnikiem, który spaja wszystkie te rodzaje faktoringu, jest to, że nasza firma nie traci płynności finansowej. Dalej więc, bez przeszkód, może świadczyć swoje usługi i się rozwijać! Warto skorzystać z usług Bibby Financial Services, by przeciwdziałać takim negatywnym trendom.

Podziel się tym artykułem z innymi:

Zobacz również nasze pozostałe teksty:

Data publikacji 23 kwietnia 2017


kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub