Wzrost obrotów i liczby klientów w 2018 r.

Bibby Financial Services – niezależna od banków firma faktoringowa, odnotowała w 2018 r. w Polsce, wzrost obrotów o ponad 22 proc. Sfinansowała ponad 8 tys. więcej faktur niż w roku poprzednim i ma już ponad 800 klientów.

– W minionym roku wykupiliśmy rekordowe 285 tys. wierzytelności – mówi Jerzy Dąbrowski, Dyrektor Generalny Bibby Financial Services. – Rosnąca popularność naszych usług i wartość sfinansowanych faktur, przełożyły się na satysfakcjonujące wyniki finansowe.

W 2018 roku firma miała w swoim portfelu blisko 20 tys. kontrahentów. Obroty wzrosły o ponad 1/5 rok do roku, co jest bardzo dobrym wynikiem na tle całej branży. Znacząco zwiększyła się też liczba obsługiwanych przez nas klientów – z 748 do 839. Pod względem liczby klientów od lat Spółka znajduje się w pierwszej piątce.

Rok 2018 był dobry dla całej branży faktoringowej. 24 firmy zrzeszone w Polskim Związku Faktorów (PZF) osiągnęły przychody na poziomie 242,8 mld złotych, co stanowi 26,7% wzrost w stosunku do roku poprzedniego. W tym okresie faktorzy obsłużyli aż 14,5 mln faktur zgłoszonych do finansowania przez blisko 17 tys. firm.

– Tak jak oczekiwaliśmy, czwarty kwartał 2018 roku okazał się być równie dobry, co pozostałe kwartały, dzięki czemu ubiegłoroczny zysk był rekordowy – mówi Jerzy Dąbrowski, dyrektor generalny Bibby Financial Services – Klienci coraz częściej przekonują się do faktoringu gdyż jest dopasowany do każdej firmy i jej możliwości, ma proste i szybkie procedury, nie trzeba ustanawiać dla niego twardych zabezpieczeń, a wzrost sprzedaży przedsiębiorstwa elastycznie przekłada się na wzrost limitu finansowania.

Bibby Financial Services oferuje faktoring z regresem, bez regresu (pełny), dla transportu, eksportowy, odwrotny i dla małych firm, a także kartę paliwową dzięki której, firmy mogą płacić za paliwo fakturami.

O Bibby Financial Services:

Bibby Financial Services jest spółką faktoringową, częścią Bibby Line Group – niezależnej brytyjskiej grupy firm.

Bibby Financial Services od ponad 30 lat dostarcza przedsiębiorcom różne narzędzia finansowe, wspierające stabilne funkcjonowanie i rozwój. W Polsce firma funkcjonuje od 2002 roku. Pracuje w trzech oddziałach w Warszawie, Poznaniu i Katowicach, które swoim zasięgiem obejmują cały kraj. Firma jest niezależna od banków. Należy do Polskiego Związku Faktorów oraz największego międzynarodowego zrzeszenia faktorów International Factors Group. Więcej na https://www.bibbyfinancialservices.pl/

 

Kontakt dla mediów:

Data publikacji 28 stycznia 2019

 

Podziel się tym artykułem z innymi:

Data publikacji 28 stycznia 2019


kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub