Początek rewolucji cyfrowej w faktoringu

Początek rewolucji cyfrowej w faktoringu

Niezależna spółka faktoringowa Bibby Financial Services, specjalizująca się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw, wprowadziła dla klientów możliwość zdalnego podpisywania umów uruchamiających finansowanie. Teraz umowę faktoringową można podpisać online, na dowolnym urządzeniu, także na smartfonie, i w dowolnym miejscu na świecie. To jedno z pierwszych wdrożeń tego typu w branży faktoringowej. Usługę e-podpisu można realizować za pomocą platformy Autenti.

Faktoring to usługa finansowa polegająca na przyspieszeniu odzyskiwania pieniędzy za sprzedane produkty lub usługi. Jest to popularna na rynku metoda zabezpieczania płynności finansowej i ochrony przed zatorami płatniczymi.

- W okresie kryzysu wywołanego epidemią COVID-19 wiele firm miało problemy z regulowaniem bieżących płatności, dlatego zainteresowanie faktoringiem wzrosło – mówi Jerzy Dąbrowski, prezes Bibby Financial Services i wiceprzewodniczący Komitetu Wykonawczego Polskiego Związku Faktorów. – Ze względu na pracę zdalną poszukiwaliśmy takiej formy podpisywania umów, która będzie wygodna i dla klientów i dla nas. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Autenti, bo to polski pionier rozwiązań z zakresu cyfrowego podpisywania dokumentów.

Dzięki wdrożeniu rozwiązania Autenti, klienci Bibby Financial Services mogą podpisywać umowy faktoringowe, a także aneksy podwyższające limity finansowania, przez Internet na dowolnym urządzeniu: smartfonie, tablecie lub laptopie. Wykorzystują przy tym podpis elektroniczny oraz kwalifikowany podpis elektroniczny wydawany stronom transakcji w pełni zdalnie. Podpisujący nie muszą instalować żadnego oprogramowania ani aplikacji. Klienci Bibby Financial Services składają e-podpis za darmo, w trzech prostych krokach. Najpierw na ich skrzynkę mailową przychodzi powiadomienie o dokumencie do podpisania; następnie przechodzą do właściwego dokumentu, potwierdzają jego treść i dane osobowe, aby finalnie złożyć podpis elektroniczny pod dokumentem. Podpisany dokument, w formacie PDF, trafia w kopii jako  trwały nośnik drogą mailową do wszystkich uczestników procesu.

- Pierwszy klient zaskoczył nas informacją o podpisaniu umowy faktoringowej podczas rejsu łódką na Mazurach – zdradza Jerzy Dąbrowski. – Tak właśnie na naszych oczach dzieje się cyfrowa rewolucja w faktoringu.

Uruchomienie finansowania w formie faktoringu może dotyczyć nie tylko nowych faktur, ale również tych wystawionych przed podpisaniem umowy faktoringowej. To istotny zastrzyk gotówki dla firmy, zwłaszcza w obecnych, niepewnych czasach.

- Cieszymy się, że kolejna branża w obszarze finansów wdraża cyfrowe podpisywanie umów z klientami – mówi Anna Krasuska, Head of Sales and Partnerships w z Autenti. – W okresie epidemii wiele firm szuka rozwiązania poprawiającego płynność finansową, więc sprawne rozpoczęcie korzystania z faktoringu to dla nich priorytet.

Dokumenty i umowy podpisywane za pośrednictwem platformy  Autenti są prawnie wiążące na terenie całej Unii Europejskiej, spełniają również wymogi określone w Kodeksie Cywilnym oraz te regulacje, które dotyczą trwałego nośnika.

Zobacz również:

24 czerwca 2020


kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub