Bibby Fair Pay Run

ZapoBIEGAJ zatorom płatniczym

Bibby Fair Pay Run

Najwyższy czas na zapoBIEGANIE zatorom płatniczym!

Bibby Financial Services, wspólnie z partnerami, inicjuje nieszablonową akcję z pogranicza gospodarki i sportu amatorskiego. 1 maja ruszają zapisy na Bibby Fair Pay Run, wirtualny bieg, który ma zwrócić uwagę na problem zatorów płatniczych w polskiej gospodarce i promować regulowanie własnych zobowiązań w terminie.

Kryzys wywołany pandemią COVID-19 pogłębił problemy, z którymi małe i średnie przedsiębiorstwa borykały się już wcześniej - zwłaszcza te związane z płynnością finansową, wynikające z zatorów płatniczych. Jak wynika z badania Bibby MSP Index, przeprowadzonego na przełomie maja i kwietnia 2021 r. na reprezentatywnej próbie małych i średnich przedsiębiorstw, aż 37 proc. respondentów za największe wyzwanie dla swojej firmy w czasie pandemii uznaje utrzymanie płynności finansowej.

- Nadszedł czas na działanie – mówi Ewa Gawrońska – Micuń, członek zarządu, dyrektor zarządzający Bibby Financial Services. – Nie wystarczy czekać, aż przyniosą efekty wszystkie rozwiązania wprowadzone przez ustawę antyzatorową. Z problemem powinni odpowiedzialnie zmierzyć się sami przedsiębiorcy. Organizując Bibby Fair Pay Run chcemy wszystkim przypomnieć, jak szkodliwe jest nadmierne „kredytowanie się” u swoich dostawców. A tym bardziej teraz, gdy wiele firm jest osłabionych kryzysem, potrzeba nam solidarności i zrozumienia dla partnerów gospodarczych. Dlatego zapraszamy wszystkich przedsiębiorców i apelujemy: zapoBIEGAJ zatorom płatniczym!

Czym są zatory płatnicze?

Zatory płatnicze to zjawisko powstające w sytuacji, gdy firma nie otrzymuje na czas zapłaty od swojego klienta, przez co traci płynność finansową i nie ma możliwości regulowania swoich zobowiązań. Jedno opóźnienie w płatności uruchamia reakcję łańcuchową: w gospodarce powstaje zator i pieniądze nie płyną, przez co kolejne firmy mają problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Zatory płatnicze są nie tylko problemem jednego podmiotu, ale zagrażają dobrej kondycji wielu przedsiębiorstw, a w skali makro przekładają się na stan gospodarki naszego kraju.

Na czym polega Bibby Fair Pay Run?

Bibby Fair Pay Run zapoBIEGAJ zatorom płatniczym to bieg w formule wirtualnej. Każdy uczestnik może pokonać dystans w wybranym przez siebie miejscu i czasie – warunkiem jest rejestracja wyników przy pomocy urządzeń mierzących aktywność (typu: Garmin, Strava, Polar, Suunto, itp.), a następnie wgranie ich na stronie biegu. Wyzwanie powinno zostać zrealizowane między 1 maja a 30 czerwca 2021 r, w ciągu maksymalnie 30 dni od zarejestrowania pierwszej aktywności. Dystans do pokonania to 150 km. Mniej wytrenowani biegacze mogą zmierzyć się z 50 km; podobnie osoby, które zdecydują się na rejestrowanie swoich spacerów czy aktywności nordic walking.

Startować można indywidualnie lub drużynowo. Organizatorzy szczególnie gorąco zapraszają do uczestnictwa w wyzwaniu firmy, które w ten sposób mogą promować swoje pozytywne postawy płatnicze.

Dla każdego uczestnika, który wykupi pakiet startowy, przewidziano pamiątkowy medal oraz sportowe upominki od partnerów wydarzenia. Można także rozszerzyć pakiet o koszulkę techniczną „zapoBIEGAJ zatorom płatniczym”, aby także w przyszłości wszyscy widzieli, jaki jest dodatkowy cel naszych treningów.

Zapisy i więcej informacji o biegu: Bibby Fair Pay Run

 

Partnerzy biegu

Sponsorem tytularnym akcji jest Bibby Financial Services, niezależna firma faktoringowa, działająca na polskim rynku od blisko 20 lat. Bibby Financial Services pomaga małym i średnim przedsiębiorstwom w utrzymaniu płynności finansowej, jednocześnie edukując je w zakresie prowadzenia i rozwoju biznesu. Realizuje również badanie Bibby MSP Index, monitorujące koniunkturę w polskim sektorze MŚP. Jako sponsor tytularny biegu Bibby Financial Services chce promować pozytywne postawy płatnicze w obrocie gospodarczym, a w szczególności – regulowanie faktur w terminie.

Do grona partnerów Bibby Fair Pay Run zapoBIEGAJ zatorom płatniczym dołączyli: British-Polish Chamber of Commerce, Stowarzyszenie Dyrektorów Finansowych FINEXA, Atinea, Autenti, CRIF, Ligocki Kancelaria, Polar, Biznes na Ostro, Magazyn Firma, Serwis Faktoringowy, Praca dla Biegacza oraz Klub Zabiegane Dni.

Patronat medialny objęły: Newsweek, MyCompany, Magazyn Bieganie.

Organizatorem biegu jest agencja Futurama Sp. z o.o., obecna na rynku od ponad 8 lat i działająca pod marką Human Signs.

28 kwietnia 2021


kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub