Megatrendy zmieniające przemysł.

Raport SpotData, centrum danych i analiz Bonnier Business Polska i innogy Polska.


cyfryzacja

Jakie są światowe trendy w przemyśle?

Technologia idzie do przodu i świat zmienia się w zawrotnym tempie. Dotyczy to również sektora przemysłowego. Jakie są aktualne trendy w przemyśle i jak na ich tle wypadają polskie przedsiębiorstwa?

 

Polskie firmy w najbliższym czasie będą musiały zmierzyć się z trzema wyzwaniami.

 

Pierwszym z nim są regulacje środowiskowe. Transformacja klimatyczna objąć powinna inwestycje w odnawialne źródła energii, zwiększenie efektywności energetycznej czy rewolucję opakowań i przystosowanie do szerzącego się trendu zero waste.

 

Drugim jest cyfryzacja i digitalizacja. Transformacja cyfrowa oznacza m.in. zwiększenie roli przetwarzania danych oraz rozwój w zakresie automatyzacji maszyn.

 

Trzecie wyzwanie to unowocześnienie organizacyjne. Transformacja organizacyjna dotyczyć powinna digitalizacji transakcji, skracania łańcuchów dostaw czy inwestycji w nowe modele biznesowe.


pracownicy

Wnioski z raportu

Według raportu „Megatrendy zmieniające przemysł” opublikowanego przez SpotData, centrum danych i analiz Bonnier Business Polska wraz z innogy Polska, polski przemysł jest lepiej przygotowany na zmiany globalne pod względem organizacyjnym niż technologicznym.

Z jednej strony polskie firmy coraz częściej inwestują w nowe rozwiązania i ich gotowość na transformację jest wysoka. Z drugiej jednak - najnowsze technologie (energetyczne czy cyfrowe) nie są stosowane w kraju na dużą skalę.

Wyzwania są zatem niemałe. Przedsiębiorstwa przemysłowe wykazują jednak wysoką zdolność adaptacji do zmian, więc i do dzisiejszych wyzwań, choć dużych, również powinny się dostosować.

 

Pobierz raport

kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub