Badanie Krajowego Rejestru Długów „KoronaBilans MŚP”

pracownik

KoronaBilans MŚP

Czerwiec 2020 r.

Druga edycja ogólnopolskiego badania Krajowego Rejestru Długów „KoronaBilans MŚP” przeprowadzona na początku czerwca 2020 pokazuje, że przedsiębiorcy coraz optymistyczniej patrzą w przyszłość. Sektor MŚP zaczyna dostrzegać i odczuwać pozytywne skutki odmrożenia gospodarczego. Oczywiście, wciąż pojawia się obawa o spadek przychodów w najbliższych trzech miesiącach, ale firmy są gotowe na inwestowanie we własny rozwój. Zmniejszył się również odsetek firm, które myślą o redukcji etatów. Firmy gotowe są na inwestycje, ale też bardziej dbają o zabezpieczenie swoich finansów, dlatego szukają rozwiązań, które pozwolą im zadbać o płynność finansową. Dla nas to sygnał, że faktoring jest teraz szczególnie potrzebny.

 

Zobacz raport

pracownik

Najważniejsze wnioski z badania „KoronaBilans MŚP”:

  • Prawie co trzecia badana firma pozytywnie ocenia swoją bieżącą sytuację ekonomiczną.
  • 64,5% firm z sektora MŚP niepokoi się o malejące przychody w przyszłości.
  • Spadła liczba firm, które musiały częściowo zawiesić bądź całkowicie zamknąć działalność, co ma związek głównie z luzowaniem rządowych restrykcji.
  • Wzrosła natomiast liczba firm (z 60% do 69,5%) zmuszonych ograniczyć sprzedaż bądź produkcję.
  • Zwiększyło się grono firm, które w najbliższych trzech miesiącach planują przeznaczyć pieniądze na rozwój. W poprzednim badaniu zamierzało to zrobić 12,3%, a obecnie już 16,6% firm.

Czerwcowe wyniki „KoronaBilans MŚP” są porównywane do pierwszej edycji badania, które KRD przeprowadziło w maju.


kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub