Analiza branż w I półroczu.

Raport Euler Hermes

linia produkcyjna

Rozliczenia na rynku. Analiza branż w I półroczu.

Eksperci Euler Hermes przeanalizowali dane z rynku w różnych branżach i podsumowali ich działalność podczas pierwszych sześciu miesięcy 2021 roku. Raport powstał na podstawie analizy ponad 400 tysięcy przedsiębiorstw, dlatego daje realny pogląd na sytuację na polskim rynku. Wyszczególniono perspektywy i wyzwania rynkowe dla firm działających w poszczególnych sektorach, w tym w branżach: meblarskiej, metalowej, transporcie drogowym czy produkcji materiałów budowlanych.   

Pobierz raport i dowiedz się więcej o sytuacji w swojej branży

linia produkcyjna

Najważniejsze wnioski z badania:

  • Liczba niewypłacalności firm transportowych wzrosła r/r o 88% w I kwartale br., w tym firm przewozów osób. Pociągało to za sobą problemy dystrybutorów m.in. części oraz sprzętu transportowego.
  • Mimo pozytywnych trendów (wzrost cen, bieżąca i przyszła produkcja „zabukowane”), sektor metalowy nadal jest bardzo zmienny i postrzegany jako ryzykowny. 
  • Nie wszyscy producenci mebli (a raczej stosunkowo niewielu) płacą gorzej – świadoma polityka sprzedażowa dostawców, ale i jej akceptacja (w odpowiedzi na popyt) przez producentów mebli pozwoliła zwiększyć wartość należności bieżących za komponenty meblowe z 80% ogółu należności przed rokiem do 90% obecnie, w IV 2021. 
Pobierz raport i dowiedz się więcej o sytuacji w swojej branży

kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub