Awans Bibby. Obroty spółki faktoringowej Bibby Financial Services wzrosły o ponad 50 proc.

W pierwszym kwartale tego roku obroty spółki faktoringowej Bibby Financial Services wzrosły o ponad 50 proc., osiągając poziom blisko 580 mln zł.

Tak duży wzrost obrotów to efekt m.in. zainteresowania, jakim wśród przedsiębiorców cieszył się faktoring eksportowy i bez regresu (czyli z ubezpieczeniem od ryzyka niewypłacalności kontrahenta).

- Aktualnie jesteśmy piątym największym faktorem na polskim rynku pod względem liczby obsługiwanych firm, a kto wie, czy nawet nie liderem, gdyby ograniczyć się wyłącznie do kategorii małych i średnich przedsiębiorstw – mówi Jerzy Dąbrowski, dyrektor generalny Bibby Financial Services. Zgodnie z zestawieniem Polskiego Związku Faktorów, Bibby Financial Services wyprzedzają jedynie spółki faktoringowe należące do dużych banków: Raiffeisen Polbank, ING CF, BZ WBK Faktor i Bank Millennium.

W Europie Bibby Financial Services finansuje prawie 2000 firm, poprzez swoje biura we Francji, Niemczech, Irlandii, Słowacji, Polsce, Czechach i Holandii. Od 2007 co roku liczba klientów wzrasta średnio o 21 proc. W 2015 roku nastąpił wzrost zaangażowania w finansowanie MŚP na wszystkich europejskich rynkach. Największą dynamikę odnotowano na rynku irlandzkim (+28 proc.) i polskim (+25 proc.).

  

Podziel się tym artykułem z innymi:

Zobacz również nasze pozostałe teksty:

Data publikacji 26 kwietnia 2016


kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub