Branża leasingu pracowniczego (body leasing) a faktoring. Studium przypadku

Przedsiębiorca prowadził biznes zajmujący się leasingiem pracowniczym. Swoją działalność opierał na poszukiwaniu pracowników dla dużych krajowych koncernów. Rynek firm pośrednictwa pracy (zob. faktoring i leasing pracowniczy) jest kapitałochłonny i wymaga systematyczności w zakresie regulowania wynagrodzeń i terminowego regulowania zobowiązań takich jak ubezpieczenie czy podatki.

Niestety jeden z klientów firmy wymagał bardzo długiego terminu płatności wynoszącego ok. 150-180 dni. Przez to właściciel omawianego przedsiębiorstwa, musiał finansować swoją działalność z prywatnych środków.

Duże firmy wykorzystują przewagę względem mniejszych graczy na rynku i wymuszają coraz dłuższe terminy regulowania należności, przez co tworzą się zatory płatnicze (zob. 3 sposoby na uniknięcie zatorów płatniczych). Wystawienie faktur z terminem płatności 30-40 dni prowadzi do problemów z regulowaniem bieżących zobowiązań oraz wypłatami pensji pracownikom.

Właściciel firmy skorzystał z faktoringu (zob. faktoring z ubezpieczeniem). Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania nie musiał długo czekać na środki. Swoje należności otrzymywał o wiele wcześniej niż wskazywały terminy na fakturach. Faktoring w Bibby Financial Services przywrócił firmie płynność finansową, dzięki czemu mogła systematycznie rozliczać się ze swoimi pracownikami.

Przedsiębiorcy powinni pamiętać o tym, że zbyt duże nagromadzenie należności od jednego klienta może niekorzystnie wpłynąć na kondycję finansową ich biznesów.

Podziel się tym artykułem z innymi:

Zobacz również nasze pozostałe teksty:

Data publikacji 16 października 2018


kontakt

Masz pytania? Zadzwoń 800 224 229

lub